Sanallaştırma teknolojilerinin getirdiği tüm faydaları ve uygulama avantajlarını müşterilerinizin kullanımına sunmak için lider üreticilerin en güncel teknolojileri ile projeler yapılmaktadır. Server sanallaştırma ve Desktop Sanallaştırma projeleri, IT mimarilerinin konsolidasyonu hedef-projelerinin temelini oluşturmaktadır.

Bunların yanında gerek network gerekse storage altyapılarının sanallaştırılması ile sağlanan operasyon kolaylığı ve teknik işletim avantajları da müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

En uygun üretici ve ürünün sağlayacağı avantajlar, VMware, Citrix, Microsoft sertifikalı uzman ekibimiz ve müşteri IT ekibiyle birlikte değerlendirilerek sanallaştırma teknolojisi üreticilerin ürünlerinden faydalanılarak en uygun sanallaştırma çözümü üretilmektedir.

Masaüstü & Uygulama Sanallaştırma

Yönetilen bir hizmet olarak dağıtılan masaüstü bilgisayarlar, değişen ihtiyaçlara ve olanaklara daha hızlı tepki verme imkanını size sunar. Şubelere, dış kaynaklardan ve yurt dışından sağlanan çalışanlara ve iPad ve Android tabletlerdeki mobil kullanıcılara hızlıca ve kolaylıkla dağıtılan sanallaştırılmış masaüstü bilgisayarlar ve uygulamalar yoluyla maliyetleri azaltabilir ve hizmetleri artırabilirsiniz.

Şirketler; veri tabanları, ERP, CRM, e-posta, ortak çalışma, Java ara yazılımı, iş zekası ve diğer birçok alanda olduğu gibi hayati önem taşıyan iş uygulamalarının ve platformlarının çoğunu artan oranda sanallaştırıyorlar.

Sunucu Sanallaştırma

Günümüzün x86 sunucularının mimarisi, bu sunucuların bir defada sadece bir işletim sistemiyle çalışmasına olanak veriyor. Sunucu sanallaştırması; işletim sistemini ve uygulamaları fiziksel donanımdan ayırarak, x86 sunucuların geleneksel bire bir mimarisinin kilidini açıyor ve böylece daha düşük maliyetli, çevik ve basitleştirilmiş sunucu ortamına olanak sağlıyor. Çoklu işletim sistemleri sunucu sanallaştırmasını kullanarak, her biri arka plandaki sunucunun bilgi işlem kaynaklarına erişim elde eden sanal makineler olarak tek bir fiziksel sunucuda çalışabilirler.

GPU Sanallaştırma

GPU hesaplama, bir GPU’nun (grafik işlem birimi), genel amaçlı bilimsel ve mühendislik uygulamalarını hızlandırmak için bir CPU ile birlikte kullanılmasıdır. GPU hesaplama, kodun kalan kısmı CPU üzerinde çalışmaya devam etse de, uygulamanın hesap-yoğun kısımlarını GPU’ya yükleyerek eşsiz bir uygulama performansı sunar. Kullanıcının bakış açısına göre, basit uygulamalar daha hızlı çalışır.