Bilgi işlem

     

CITRIX IT INSPIRATIONS  2014 – ISTANBUL- 29 Mayıs 2014

Çırağan Kempinski’de (29 Mayıs 2014) düzenlenen CITRIX IT Inspirations etkinliğindeki  2D/3D canlı CAD/CAM demo  çözümleri standımız büyük ilgi gördü. İşortaklarımız CITRIX, DELL, NVIDIA ve Ncomputing in teknoloji çözümlerini  GPU Sanallaştırma teknolojileri olarak katılımcılarla buluşturduk.

 

 

 

AKILLI YAPI KONFERANSI –  ISTANBUL – 22 Mayıs 2014

Marriot Otelde düzenlenen konferansta işortağımız NVIDIA ile birklikte yer aldık.  Mimarlık ve İnşaat sektöründe 2D/3D Cad uygulamalarını yeni nesil cihazlarda MOBILITE & HIZ katarak kullanıma sunan GPU Sanallaştırma teknojisini İnşaat sektörüyle buluşturduk ; katılımcılara  pahalı Work$tationlar kullanmak yerine Tabletler, Thin Client lar kullanarak grafik uygulamaları canlı olarak demo ilgi topladı.

 

 

 

CITRIX  SYNERGY 2014 – LOS ANGELES – 6-8 Mayıs 2014

Citrix`in Los Angeles`ta düzenlediği yıllık global synegy zirvesinde yer alarak, Citrix müşterileri, çalışanları ve global işortaklarıyla birlikte 2014 sonrası hedefleri dinledik  ve özel çözümleri standlarında inceleme imkanı bulduk.

Synergy  den edindiğmiz güncel bilgi ve teknolojik gelişmeleri müşterilerimize daha fazla katma değer olarak aktarmaya devam edecegiz.

 CITRIX  PARTNER SUMMIT 2014 - ORLANDO - 12-15 Ocak

Assista, Citrix`in Orlando`da düzenlediği yıllık global partner zirvesinde yer aldı. Citrix çalışanları ve global işortaklarıyla birlikte 2014 ve sonrası hedef ve çözümlerin sunulduğu tanıtım toplantılarına, sunuımlara ve değer katan üreticilerin özel çözümlerini standlarında inceleme imkanı buldu.

Murat Demirel : “Citrix ile çok yakın bir işortaklığımız var, Partner Summit 2014`te de yer alarak bu başarılı işortaklığını daha da ileriye taşımayı hedekfledik. Partner Summit ` teki güncel bilgi ve gelişmeleri ve işortaklığımızın sağladıklarını, müşterilerimize 2014 yılında da daha fazla katma değer olarak aktaracağız.”

 

25 Kasım 2013 tarihinde Türkiye Bilişim Dernegi tarafından düzenlenen 'Akıllı Şehirler' kongresinde

katılım ve sunum sponsoru olduk. Citrix Desktop ve Uygulama Sanallaştırma ürünlerini sergilediğimiz etkinlikte başarılı sunumlar yapıldı.

 

 

Kurulduğu ilk günden bu yana yeni ürün ve teknolojilere yatırım yaparak hızla büyüyen CMC TÜRKİYE, CITRIX teknolojileriyle bulut bilişim alanında önemli bir projeye imza attı; Citrix GOLD iş ortağı ASSISTA ile birlikte çalışarak masaüstü ve uygulama sanallaştırma projesini hayata geçirdi.

CMC Teknoloji Hizmetleri Direktörü Engin Avcı ile bu proje hakkında BTHABER röportajı :

 

 

CITRIX  PARTNER COUNCIL - ATINA - 21-22 Ekim 2013

Assista, Citrix`in Avrupa, Ortadoğu ve Avrupa bölgesinden  seçtiği 30 işortağıyla birlikte CITRIX Partner Council e davet edilen ve katılan tek Türkiye temsilcisi oldu.

Citrix`in üst düzey yöneticileriyle biraraya gelerek şirket stratejileri ve planlarıyla ilgili üst seviye toplantı ve fikir alış verişleri yapıldı.

Murat Demirel : “Citrix ile çok yakın ve özel bir işortaklığımız var, Partner Council `de de yer alarak bu başarılı işortaklığını daha da ileriye taşımış oluyoruz. Bu sayede bu işortaklığının sağladıklarını, müşterilerimize daha fazla katma değer olarak aktaracağız.”

 

 

Türkiye`de en önemli örnek olan Masaüstü Dönüşüm projesi:

İstanbul Aydın Üniversitesi `nde Citrix Sanallaştırma teknolojilerini kullanarak Ocak 2013 tarihinde hayata geçirildi.

Bilgi İşlem Daire Başkanı Birol Çelik ile yaptığımız söyleşiden önemli notlar :

 

23-25 Ocak 2013 tarihinde  Akdeniz Üniversitesi´nde  15.si düzenlenen 'AKADEMIK BİLİŞİM 2013' .

kongresinde katılım ve etkinlik sponsoru olduk, işortaklarımız CITRIX ve NComputing in ürün ve çözümlerini sergilediğimiz etkinlikteki sunumlarımız  akademik kurum

temsilcileri tarafından yakından takip edildi ve beğenildi.

Citrix desktop ve uygulama sanallaştırma teknolojileri ve Citrix on Chip  NCOMPUTING N500  zero/ thin client ların canlı tanıtım demoları büyük ilgi gördü.


 

7-8 Kasım 2012 tarihinde Türkiye Bilişim Dernegi tarafından Bahçeşehir Üniversitesi´nde  düzenlenen 'Akıllı Şehirler'

kongresinde katılım ve etkinlik sponsoru olduk. Citrix desktop ve uygulama sanallaştırma teknolojilerini ve Citrix on Chip

NCOMPUTING N400  thin client ların canlı tanıtım demolarını gerçekleştirdik.

 

 

 

1 Kasım 2012 Kozyatağı ndaki yeni ofisimize taşındık. Daha iyi hizmet ve çözümler sunmak adına yeni adresimizde faaliyet göstermeye başladık. Eski ofisimiz de teknik servis ağırlıklı olmak üzere Avrupa yakası ofisimiz olarak faal olmaya devam edecektir.

 

 

WEBROOT SecureAnywhereTM Business PARTNER ANLAŞMASI İMZALADIK
25 Temmuz 2012 Dünyanın en hızlı ve en başarılı CLOUD tabanlı tek anti-virus, anti-malware yazılım geliştiricisi WEBRoot Türkiye Business Çözümleri Partner olduk. Cloud tabanlı çözüm ve hizmetlerimize en son teknolojiyi eklemeye devam ediyoruz.


12-13-14 Haziran 2012 Londra

Dünyadaki Cloud Computing konusundaki gelişmeleri ve ürünleri yakından takip edebilmek ve son gelişmeleri siz değerleri müşterilerimize fayda olarak sunmak üzere CLOUD COMPUTING WORLD FORUM 2012 ye katıldık

 

Kültür Üniversitesi ‘Bilişimde Bulutlara Yolculuk’
14 Mar 2012 Kültür Üniversitesi`nde Bulutlara Yolculuk konulu panelde bulut bilişimin hayatımıza katacağı yenilikleri ve fırsatları öğretim üyeleri ve öğrencilerle paylaştık ve değerlendirdik.

Desktop Sanallaştırmanin ABCsi etkiliği
29 Şubat 2012 Point Otel Barbaros`ta CITRIX ve Bilişimcim ekipleriyle birlikte CITRIX VDI-in-a-Box Desktop Sanallaştırma çözümlerini detaylı olarak ve canlı demolarla değerli müşterilerimizle buluşturduk.

 

Bulutlara Yolculukta Desktop Sanallaştırma
8 Şubat 2012 CITRIX VDI-in-a-Box Desktop Sanallaştırma Webinar kaydını izlemek için tıklayınız.

 

25-26-27 Ocak 2012 Londra

Avrupa ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmek ve Bu gelişmeleri siz değerleri müşterilerimize fayda olarak

sunmak üzere CLOUD EXPO EUROPE a katıldık.

 

 

 

15 Aralık 2011 tarihinde Türkiye Bilişim Dernegi tarafından düzenlenen 'Akıllı Şehirler' kongresinde

katılım ve sunum sponsoru olduk.